Ponad 17 mln osób w naszym kraju na co dzień używa Internetu, zgodnie z ubiegłorocznymi wyliczeniami Gfk Polonia. Dla młodych ludzi korzystających z komunikatorów i obcojęzycznych serwisów społecznościowych aktywność w sieci jest też jednym z powodów chęci poszerzania umiejętności językowych.
Cykliczne badania GFK Net Index wskazują, że młodzi ludzie w wieku 15-19 lat aż w 96 procentach surfują w Internecie. Ten sposób spędzania wolnego czasu stał się dla nich czymś naturalnym. Młodzież kontaktuje się z rówieśnikami zarówno w kraju, jak i na całym świecie. Pokolenie Y, czy też Net Generation eksploruje codziennie takie poratale jak Facebook, Twitter, MySpace czy YouTube. Natychmiast adoptuje nowinki i swobodnie posługuje się nowymi technologiami w codziennym życiu.
Jednocześnie wciąż rośnie liczba ludzi, którzy deklarują znajomość języka obcego. Według obliczeń Centrum Badań Opinii Społecznej niemal co drugi Polak (46 proc.) deklarował pół roku temu taką umiejętność. A to oznacza 9 procentowy wzrost od 1997 roku. W najlepszej sytuacji jest młode pokolenie. Według tej samej analizy, Polacy o swoich wyjazdach zagranicznych i znajomości języków obcych, konwersacje z obcokrajowcami nie są problemem aż dla 84 procent uczniów i studentów. Za granicę wyjeżdża zaś ok. 66 proc. naszych rodaków.
Optymistyczne, że młodzi Polacy stają się w coraz większym stopniu częścią społeczności międzynarodowej. Żeby się integrować z młodzieżą z zagranicy nie potrzebują nawet nigdzie wyjeżdżać. Korzystając z popularnych na całym świecie anglojęzycznych portali, mogą nie tylko dobrze się bawić, nawiązywać nowe znajomości, ale również szlifować język. Trend ten potwierdza Tatiana Saternus, dyrektor metodyczny w Szkole Języków Obcych Profi-Lingua. - Podobnie jak styl życia naszych słuchaczy, ciągłej transformacji podlega też program naszych kursów. Stale modyfikujemy sposób prowadzenia zajęć i zasób słownictwa, tak żeby dostosować go do zmieniających się tendencji rynku.
Dlatego wszystkie osoby uczące się w naszej szkole, poza dodatkowymi, bezpłatnymi zajęciami konwersacyjnymi, gramatycznymi i fonetycznymi, mają w ramach kursu dostęp do platformy e-learningowej. Każdy słuchacz może korzystać ze specjalnie przygotowanego zestawu ćwiczeń, odpowiadającego jego poziomowi umiejętności i dodatkowo uczyć się w domu za pośrednictwem Internetu. Poza formami nauki zmienia się także zestaw słownictwa, bo przecież język jest żywy - tłumaczy.
Przed komputerem spędzamy coraz więcej czasu. Szukamy znajomych na Facebooku, ulubione gwiazdy podglądamy na MySpace, na YouTube wrzucamy swoje zabawne filmiki i słuchamy przebojów. Skype włączamy kiedy chcemy odbyć video rozmowę z osobą mieszkającą tysiące kilometrów od nas. Spędzając wolny czas przed monitorem komputera, dlaczego nie wykorzystać go też równolegle do doskonalenia znajomości języka? I przypisać każdej minucie naszej aktywności w sieci także funkcję szkoleniową?
Więcej informacji na:
www.profi-lingua.pl
Szkoła Języków Obcych Profi-Lingua (www.profi-lingua.pl) jest jednym z największych ośrodków nauczania języków obcych w Polsce. Istnieje od 1991 roku. Posiada swoje oddziały w największych miastach w kraju. Oferta szkoły obejmuje 8 języków obcych: angielski, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański, rosyjski, szwedzki, czeski. Profi-Lingua powadzi kursy językowe o różnych profilach: standardowe, egzaminacyjne, maturalne, biznesowe, dla wyjeżdżających, konwersacyjne, dla seniorów, medyczne, prawnicze, techniczne. Szkoła jest ośrodkiem egzaminacyjnym The European Language Certificates (TELC) oraz Londyn Chamber of Commerce and Industry (LCCI). W oddziałach szkoły można zdawać także egzamin Cambridge ESOL - FCE. Kilka tysięcy słuchaczy Profi-Lingua otrzymało także potwierdzenie umiejętności językowych w postaci renomowanych certyfikatów Instytutu Goethego, Instytutu Włoskiego, Alliance Francais oraz Instytutu Cervantesa. Cztery razy z rzędu została uhonorowana godłem - Złoty Laur Klienta.
Dodatkowe informacje:
PRESTIGE PUBLIC RELATIONS
prestigepr@prestigepr.pl
tel. 022 620 28 29